fiszkoteka.pl
www.isel.pl Forum języka angielskiego
serwisu www.isel.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ćwicz język poprzez rozmowę

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Edukacja językowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AsiaK

PostWysłany: Wtorek, 29 listopada 2016, 19:59    Temat postu: Ćwicz język poprzez rozmowę Odpowiedz z cytatem

Zachęcam do udziału w Language Exchange Meeting - cykliczne spotkania polegające na wymianie językowej: polsko-angielskiej i angielsko-polskiej.
Spotkania złożone z dwóch części - pierwsza z nich bardziej oficjalna ( dla przełamania lodów:)) toczyć się będzie wokół gościa specjalnego - znanej osoby, która jak liczymy zainspiruje nas do luźniejszych rozmów w części drugiej. Od czasu do czasu chcielibyśmy urozmaicić nasze spotkania grami i zabawami.
Moge juz zdradzić, że na pierwszym spotkaniu swoja wiedzą i ciekawostkami jezykowymi podzieli sie znany poliglota.

Ruszamy już od 10 stycznia 2017! :). Spotkania odbywać się będą co dwa tygodnie we wtorki o godzinie 19-stej w Klubokawiarni La'Bor ( adres: Zgoda 1, 00-018 Warszawa)
Dla kogo spotkania?
Dla każdego! :) Dla wszystkich, którzy chcą przy okazji luźnych spotkań doskonalić język obcy - polski bądź angielski.
Gwarantujemy mile spędzony czas w klimatycznym lokalu, wymianę językową i kulturową oraz możliwość poznania ciekawych ludzi - również tych znanych
Do lepszej organizacji zachęcam do zapisania się na spotkanie language.meeting@gmail.com
fanpage: facebook.com/lanuage.exange.meeting :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt
aaom

PostWysłany: Czwartek, 1 grudnia 2016, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra inicjatywa. Czy ze słabszą znajomością warto się wybrać, czy jest to raczej opcja dla bardziej zaawansowanych osób?

Ostatnio zmieniony przez aaom dnia Środa, 14 grudnia 2016, 15:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AsiaK

PostWysłany: Czwartek, 1 grudnia 2016, 18:59    Temat postu: Ćwicz język poprzez rozmowę Odpowiedz z cytatem

Spotkanie jest dla wszystkich kto chce porozmawiać w języku angielskim lub spróbować. Na spotkaniu będą również obcokrajowcy (mam nadzieję) także myślę, że warto spróbować swoich sił. Jeżeli będzie problem z angielskim na pewno uda się porozmawiać po polsku z obcokrajowcem : ). Jest to również fajne doświadczenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt
AsiaK

PostWysłany: Poniedziałek, 2 stycznia 2017, 20:00    Temat postu: spotkanie językowe w Warszawa Odpowiedz z cytatem

Zapraszam na spotkanie language exchange meeting, które odbędzie się już w przyszły wtorek (10.01) o godz. 19:00. oprócz swobodnych rozmów, bedziemy gościc znanego Poliglotę, który opowie nam ciekawowstki jezykowe.
Spotkanie w klubokawiarni LaBor ul. Zgoda 1, Warszawa.
Powrót do góry
bryanaa
Gość

PostWysłany: Poniedziałek, 27 marca 2017, 6:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnie tam niekoniecznie da się nauczyć języka w dobrym stopniu .Sama gram sobie czasami w gry. O ile podstaw można sie nauczyć to jeśli interesuje Was język biznesowy czy inne bardzieji skomplikowane wyrażenia to jednak warto jest zastanowić się nad szkołą. Sama obecnie chodzę do Empiku. Jest ok. Zajęć sporo, wiadomo,że czasami nie chce sie człowiekowi uczyć , ale jednak taka szkola jest dodatkowym dopingiem do nauki. Jest tam również opcja konwersacji z native speakerem ( plus za to,ze można się wybrać na takie zajęcia za darmo).
https://empikschool.com/
no i kupcie sobie profesora henrego. Dzięki programowi nauczyłem się wielu słówek,
Powrót do góry
vadek12

PostWysłany: Środa, 19 kwietnia 2017, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda że to tak daleko. Chętnie bym poszedł i podgadał Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kusnymar7

PostWysłany: Piątek, 26 maja 2017, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że w innych dużych miastach też można znaleźć takie grupy językowe. A jeśli nie, to może warto stać się organizatorem tego typu spotkań? Na nowe wyzwania nigdy nie jest za późno. A taka nieformalna atmosfera może wiele osób zachęcić, bo nie każdy chce znów cofać się do typowych zajęć szkolnych Wink
Powrót do góry
AsiaK

PostWysłany: Niedziela, 11 czerwca 2017, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Organizowane spotkanie na pewno nie zastąpią nauki. Spotkania są bardziej dla praktyki, gdzie można rozmawiać z ludźmi którzy mają różne akcenty bo są z różnych stron. Nabiera się praktyki w szybkim mówieniu.
Ucząc się języka nie stawiam tylko na jedną formę nauki szkoły, kursu lub samych konwersacji. Szukam zawsze coś co może wzbogacić, urozmaicić i tym samym mogę poprawić swój język.
Spotkania gdzie można spotkać ludzi i rozmawiać jest jedną naprawdę bardzo fajnie, bo tak naprawdę najbardziej brakuje nam rozmów. Co z tego, że będzie się umiało bardzo dobrze gramatykę (lepiej niż anglik) gdy nie umiemy dobrze rozmawiać tak "potocznie".
Obecnie jestem w Anglii. Planuję być tutaj przez parę miesięcy min. aby poprawić swój język. Naprawdę gramatyki powinniśmy uczyć później niż zaczynać od niej.
Spotkania są cały czas zachęcam zainteresowanych.
Powrót do góry
angieleczka

PostWysłany: Środa, 9 sierpnia 2017, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmowa to zdecydowanie najlepsza metoda. Szczególnie z nativem - można się porządnie osłuchać, nauczyć wielu rzeczy i powtórzyć własną wiedzę. Ja na przykład zdecydowałam się na to, żeby wyjechać an 2 tyg do camridge z http://www.lingwista.com.pl/ i bardzo mi to pomogło. Zupełnie inaczej podchodzę do języka - zero blokady jezykowej, pełna swoboda.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Edukacja językowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: