fiszkoteka.pl
www.isel.pl Forum języka angielskiego
UWAGA! Z dniem 24.05.2018 forum przestanie działać. Zapraszamy do dyskusji na naszym Facebooku.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dlaczego known a nie knowing?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Gramatyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abecadło

PostWysłany: Czwartek, 21 maja 2015, 17:35    Temat postu: Dlaczego known a nie knowing? Odpowiedz z cytatem

Witam, ostatnio na lekcji angielskiego miałem ćwiczenie do zrobienia, była to powtórka czasów Present Perfect (Simple) i Present Perfect Continuous. W jednym z przykładów było napisane zdanie Znam go od 10 lat, a w nawiasie był czasownik know. Skoro poznałem go 10 lat temu i dalej go znam użyłem Present Perfect Continuous, pisząc:

I've been knowing him for 10 years,

jednak moja nauczycielka poprawiła to na:

I've known him for 10 years,

dlaczego skoro wciąż go znam?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ingla

PostWysłany: Czwartek, 21 maja 2015, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to know to nie jest czasownik opisujący czynność i dlatego nigdy nie występuje w żadnym czasie ciąglym.

Jeśli Cię to interesuje, poszukaj informacji o state verbs/action (dynamic) verbs lub casowniki stanu/akcji, statyczne/dynamiczne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
abecadło

PostWysłany: Czwartek, 21 maja 2015, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ci, Ingla, może jednak warto zacząć chodzić na lekcje angielskiego i się nie spóźniać.
Powrót do góry
Ingla

PostWysłany: Czwartek, 21 maja 2015, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli - to nie nauczyciela interes jest zagrożony gdy się spóżniasz? Razz
(A jaki stopien dostałeś za tamten liścik do nauczyciela who doesn't give a damn?)
Powrót do góry
tintin

PostWysłany: Piątek, 22 maja 2015, 6:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to know to nie jest czasownik opisujący czynność i dlatego nigdy nie występuje w żadnym czasie ciąglym

W zasadzie, tak naprawdę, jeśli bardzo Ci na tym zależy, pod pewnymi warunkami, przy sporej dozie ostrożności.... - jednak występuje.

O czym Ingla doskonale wie:-) Tobie z kolei ta wiedza w szkole średniej się nie przyda, piszę tylko po to, żebyś się nie dziwił znanemu sloganowi "I'm loving it".
Powrót do góry
Ingla

PostWysłany: Piątek, 22 maja 2015, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tintinie, uważam, że jeśli ktoś zadaje takie pytanie, to problem jest u podstaw Smile
BTW nigdy nie przestane się dziwic temu, że uczen w szkole dochodzi do testu różnic pomiędzy Perfektami, a nie rozumie czym jest czynność w trakcie i co wyrażają czasy ciagłe, zaczynając od pierwszych lekcji i Present Continuous.
Powrót do góry
abecadło

PostWysłany: Piątek, 22 maja 2015, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam za odpowiedź, a co do wspomnianej przez Ciebie, Ingla, pracy, to pani najpierw trochę pokrzyczała o to, że się spóźniam, ale gdy przeczytała właściwie naszą pracę, to się nawet uśmiechnęła. Powiedziała, że następnym razem nie będzie taka pobłażliwa i od razu dostanę jedynkę.
Powrót do góry
Ingla

PostWysłany: Piątek, 22 maja 2015, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli - całkiem fajna pani, co trzeba docenić. Ty też jesteś całkiem fajny uczeń, powodzenia Smile
Powrót do góry
migoe

PostWysłany: Wtorek, 26 maja 2015, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo nikt tego nie tłumaczy w szkołach, zaczyna się od czasów ale nie wyjaśniają czasowników które wykonują czynności. A gramatyka polska w szkole nie jest tłumaczona dobrze w większości szkół. Generalnie uczą w szkołach strasznie, kurczowo trzymają się podręcznika, nie proponują że zamiast tego przeczytają lekturę po angielsku. Może się to coś zmieniło w szkolnictwie, chyba że ja trafiłam do fatalnej szkoły, ale z czasów mojej nauki naukę języków wspominam jako koszmar.
Powrót do góry
tintin

PostWysłany: Środa, 27 maja 2015, 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

migoe, z Twojego postu zrozumiałem tyle, że uczyłaś się w przynajmniej dziesięciu szkołach rozsianych od morza do Tatr. Ewentualnie, że Twoim ulubionym tematem rozmów z liczonymi znajomymi z całej Polski jest jakość ich edukacji szkolnej. Krótko mówiąc, zrozumiałem tyle, że wiesz dużo na temat nauczania języków w Polsce.

Tak?

Bo inaczej nie potrafię sobie uzasadnić użycia przez Ciebie fraz takich jak "nikt tego nie tłumaczy", "w większości szkół", "kurczowo trzymają się podręcznika" itd.

Smile
Powrót do góry
devilmaycare

PostWysłany: Czwartek, 12 listopada 2015, 15:20    Temat postu: czasowniki statyczne Odpowiedz z cytatem

czasownik know należy do grupy czasowników statycznych.
znajdziesz wyjaśnienie Twojej zagadki w opisie właśnie takiego zagadnienia gramatycznego.
polecam dobre repetytoria lub portale online specjalizujące się w nauczaniu jęz. angielskiego
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum języka angielskiego - Strona główna -> Gramatyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: