Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu usprawnienia korzystania z jego zasobów oraz w celach statystycznych. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie ciasteczek w pamięci komputera, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.
isel.pl - Angielski na poważnie

Rusz głową! – Przysłownik: Wstęp

Przysłownik to gra, dzięki której możesz sprawdzić swoją znajomość przysłów prezentowanych codziennie w naszym serwisie.

Po rozpoczęciu gry zobaczysz losowo wybrane przysłowie, którego poszczególne litery kryją się pod białymi kratkami. Część z nich możesz odsłonić. Najpierw wybierasz dwie samogłoski - jeśli wybrane przez Ciebie litery występują w przysłowiu, zostaną odkryte. Następnie w podobny sposób wybierasz sześć spółgłosek, których wystąpienia w przysłowiu również zostaną ujawnione.

Jeśli po odkryciu liter domyślasz się, o jakie przysłowie chodzi, uzupełnij puste kratki i kliknij przycisk Sprawdź. Twoja odpowiedź zostanie sprawdzona, ewentualne błędy i braki będą zaznaczone na czerwono. Poniżej zobaczysz również polską wersję przysłowia. Jeżeli odkryte litery nie wystarczają Ci do odgadnięcia przysłowia, kliknij przycisk Poddaję się.

Życzymy dobrej i pouczającej zabawy! :)

© 2004-2019 Jacek Tomaszczyk & Piotr Szkutnik