Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu usprawnienia korzystania z jego zasobów oraz w celach statystycznych. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie ciasteczek w pamięci komputera, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.
isel.pl - Angielski na poważnie

Rusz głową! – Tester

Zapraszamy do nauki słownictwa za pomocą programu FlashcardDb, wykorzystującego ideę nauki z fiszek. Na początek przygotowaliśmy dla Was kolokacje czasowników do i make, które sprawiają niemałe problemy wszystkim uczącym się angielskiego. Zebraliśmy pokaźny zbiór, liczący 42 wyrażenia zawierające słowo do i 90 ze słowem make. Całość podzieliliśmy na 13 zestawów po 10 fiszek. Ostatnie dwa zestawy zawierają po 11 kart. W każdym zbiorze znajduje się w losowej kolejności kilka wyrażeń z do i make.

Nauka polega na wielokrotnym testowaniu i ocenianiu znajomości swoich odpowiedzi. Radzimy ćwiczyć jedną talię tak długo, aż będziemy w stanie odpowiedzieć na każde pytanie bezbłędnie i bez chwili wahania. Po nauczeniu się wszystkich kart, proponujemy powtórkę od pierwszego zestawu. Wkrótce dołączymy nowy materiał, w którym kolokacje do i make będą zilustrowane zdaniami, a Waszym zadaniem będzie tłumaczenie całych zdań z polskiego na angielski.

Obsługa programu jest niezmiernie łatwa. Tłumaczymy (najlepiej na głos, nie ma możliwości wpisywania odpowiedzi) polskie wyrażenie i klikamy przycisk Show answer. Jeśli nasze tłumaczenie było poprawne, wówczas naciskamy przycisk I was right; w przeciwnym razie klikamy w I was wrong. Czynności powtarzamy do momentu przejrzenia wszystkich kart. Po zakończeniu sesji program wyświetla statystyki. Przy kolejnej sesji z tej samej talii wskazana jest zmiana kolejności kart za pomocą przycisku Shuffle. Jeśli ktoś chciałby tłumaczyć z angielskiego na polski, wówczas naciska przycisk Reverse front & back.

Program FlashcardDb będziemy regularnie wykorzystywać w serwisie. Mamy nadzieję, że zwiększy on skuteczność Waszej nauki. Życzymy tylko wytrwałości, ponieważ sukcesy przyjdą same.


Komentarze do Testera możesz znaleźć na forum.

© 2004-2019 Jacek Tomaszczyk & Piotr Szkutnik