Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu usprawnienia korzystania z jego zasobów oraz w celach statystycznych. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie ciasteczek w pamięci komputera, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.
isel.pl - Angielski na poważnie

Blog językowy

Data:

6 grudnia 2009 r.

Temat:

Od czego zacząć naukę?


Być może powinienem napisać o tym już dawno temu i może nie w blogu, ale lepiej późno niż wcale :) Dostaliśmy wiele maili od osób zupełnie początkujących z pytaniem, jak mają korzystać z naszego serwisu, bo serwis im się bardzo podoba, ale ich wiedza, a w zasadzie jej brak, sprawia, że nawet te najłatwiejsze materiały są dla nich za trudne. Nasi stali czytelnicy wiedzą, że grupą docelową ISELa są osoby, które znają angielski co najmniej na poziomie średnio zaawansowanym. Dlatego np. opisując czasy nie zamieszczamy informacji o tworzeniu pytań i przeczeń.

Co więc mają zrobić osoby, które dopiero chcą rozpocząć naukę? Najlepiej byłoby zapisać się na dobry kurs lub wziąć korepetycje. Dla osób, które w ogóle nie znają języka, jest to najbardziej efektywny sposób, aby poznać podstawy. Na tym poziomie uczący się zawsze mają szereg pytań i wątpliwości nawet przy najprostszych zagadnieniach. Pomoc nauczyciela w tej sytuacji oszczędza uczącemu się czasu i stresu związanego z samodzielnym poszukiwaniem odpowiedzi na nurtujące problemy zarówno gramatyczne, jak i fonetyczne. W przypadku gdy kursy ani korepetycje nie wchodzą w grę, pozostaje nauka na własną rękę. Wymaga więcej trudu, ale efekty wcale nie muszą być gorsze. Podstawa to dobry podręcznik do samodzielnej nauki, któremu towarzyszą nagrania. Problem oczywiście może być z wyborem książki, ponieważ jest ich całkiem sporo na rynku. Dla młodzieży i dorosłych mam sprawdzoną propozycję, która cieszy się popularnością wśród uczących się zarówno samodzielnie, jak i pod kierunkiem lektora.

Leon Leszek Szkutnik: Mówimy po angielsku. Wydawnictwo Wiedza Powszechna 2009.

Książka zawiera 90 lekcji w formie dialogów z tłumaczeniami, komentarze gramatyczne po polsku, wskazówki dotyczące wymowy, ćwiczenia z kluczem, słowniczek (ok. 2 tys. słów) oraz indeks zagadnień gramatycznych. Do książki dołączono 2 płyty CD z nagraniami wszystkich dialogów.

Polecam tę książkę przede wszystkim osobom początkującym i takim, które dawno nie miały kontaktu z językiem. Opanowanie materiału z tego podręcznika zapewni uczącemu się taki poziom wiedzy, dzięki któremu będzie mógł w pełni korzystać z zasobów naszego serwisu.

Jeśli chcesz zacząć uczyć się angielskiego, to wykorzystaj ten podręcznik, a potem wróć do nas po dalsze nauki :)

Spis tematówPoprzedni tematNastępny temat

Komentarze do tego tekstu możesz znaleźć na forum.

© 2004-2024 Jacek Tomaszczyk & Piotr Szkutnik