Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu usprawnienia korzystania z jego zasobów oraz w celach statystycznych. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie ciasteczek w pamięci komputera, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.
isel.pl - Angielski na poważnie

Czytelnia – The Red House Mystery

Alan Alexander Milne jest wszystkim znany jako autor Kubusia Puchatka. Mało kto jednak wie, że napisał on również powieść kryminalną, zatytułowaną The Red House Mystery (Tajemnica czerwonego domu), nie ustępującą, a może nawet i lepszą od przygód Sherlocka Holmesa czy detektywa Poirota. Mamy nadzieję, że czytanie i słuchanie oryginalnego tekstu w języku angielskim da Wam wiele przyjemności.

Rozdziały 1-6 zostały wyposażone w słowniczek. Trudniejsze słowa i wyrażenia są wyróżnione - można wskazywać je myszą, by zobaczyć ich tłumaczenie lub wyjaśnienie. Ponadto, wszystkie słowa i wyrażenia z danego fragmentu są zebrane w ramce umieszczonej pod nim. W tekście pojawiają się czasem archaizmy i formy dialektowe. Wskazujemy je w słowniczku i zalecamy, aby ich nie stosować, gdyż w standardowej angielszczyźnie mogą być uznawane za błędne. Dalsze rozdziały powieści (od 7 do 22) nie posiadają słowniczka - polecamy tłumaczenie słów przy użyciu paska Google Toolbar, który został opisany w blogu.

Tym razem nie namawiamy Was do wkuwania :) Ważne słowa będą się wielokrotnie powtarzać, więc być może zapamiętacie je bez wysiłku, ale jeśli nawet niewiele się nauczycie, to nie martwcie się. Chcemy, aby była to dla Was wyłącznie przyjemność i radość obcowania z literaturą obcą. To ma być nagroda za Wasz dotychczasowy trud włożony w naukę angielskiego. Mamy nadzieję, że wybrana przez nas powieść zainteresuje szerokie grono czytelników.

Treść książki została pobrana z serwisu Project Gutenberg, nagranie pochodzi z serwisu LibriVox.


Mark Ablett, zamożny właściciel Czerwonego Domu, ginie od kuli mordercy. Podejrzenia padają na jego brata, który po 15 letnim pobycie w Australii przybył do Anglii. Ten jednak rozpływa się w powietrzu. Do akcji wkracza Antony Gillingham...

© 2004-2019 Jacek Tomaszczyk & Piotr Szkutnik