Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu usprawnienia korzystania z jego zasobów oraz w celach statystycznych. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie ciasteczek w pamięci komputera, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.
isel.pl - Angielski na poważnie

Czytelnia

Czytanie jest bardzo istotną częścią procesu uczenia sie języków obcych. Nie tylko pozwala utrwalać wyuczone słowa i konstrukcje gramatyczne, ale także jest bardzo dobrym sposobem na poszerzanie słownictwa. Należy czytać jak najwięcej, bo jeśli nie posługujemy się językiem angielskim w życiu codziennym, to czytanie, oprócz regularnej nauki w szkole, jest jednym z ważniejszych kontaktów z językiem. Czytanie w języku obcym to przyjemne zajęcie pod warunkiem, że czytamy ciekawe teksty o odpowiednim dla nas stopniu trudności.

Korzystając z poczty elektronicznej nieraz dostajemy krążące po Internecie zabawne historyjki czy dowcipy. Są one niezbyt długie, interesujące i na ogół z puentą, na którą często czekamy niecierpliwie tuż po rozpoczęciu czytania. Gdyby tak te anegdotki były po angielsku...

W tym dziale chcemy podzielić się z Wami interesującymi angielskimi tekstami krążącymi po całym świecie w mailach, a które otrzymujemy od naszych przyjaciół z USA, Kanady i Irlandii. Do każdego tekstu będziemy dołączać słowniczek z tłumaczeniem trudniejszych słów i zwrotów. Mamy nadzieję, że będzie to regularny i pożyteczny dział naszego serwisu.

Enjoy your reading!Powieść kryminalna w odcinkach – The Red House Mystery

© 2004-2024 Jacek Tomaszczyk & Piotr Szkutnik